Кошик
154 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

ТОВ "ТЕХНО-СІНТЕЗ ОЙЛ"
+380 (99) 497-61-63
+380 (98) 849-82-65

Як правильно вибрати масло для двигуна?

Як правильно вибрати масло для двигуна?

Виходячи з вимог двигуна автомобіля моторне масло підбирається за двома основними критеріями: рівень експлуатаційних властивостей по API і в'язкість SAE. У даній статті допоможемо вибрати моторне масло для двигуна.

 

Яке моторне масло використовувати?

Виробники моторів на стадії проектування визначаються з марками масел в залежності від умов роботи і конструктивних особливостей. Саме на цих оліях проводяться ресурсні випробування двигунів, після чого видаються рекомендації по використанню. Так, перед вибором потрібно заглянути в інструкцію з експлуатації, яке необхідно моторне масло. Масло, зазначене в інструкції, відповідну за якістю класифікації API ― буде найоптимальнішим. 

Виходячи з вимог двигуна і температури експлуатації, моторне масло перед заміною в двигуні підбирається за двома основними критеріями: за класифікацією API і в'язкість за класифікацією SAE.

 

Класифікація моторного масла по в'язкості

Основна властивість моторного масла є в'язкість і її залежність від температури в широкому діапазоні (від температури навколишнього повітря в момент пуску холодного взимку до максимальної температури в двигуні при максимальному навантаженні влітку).

Класифікація моторного масла по в'язкості передбачає поділ: на 6 зимових (0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W) і п'ять літніх класів в'язкості (20, 30, 40, 50 і 60). Зимові класи мають в назві літеру "W", першу в слові Winter ― зима. Чим більше число, що входить в позначення класу, тим вище в'язкість масел, які належать до нього.Діапазони працездатності зимових, літніх і всесезонних масел

 


З середнім кліматом рекомендовано використовувати "універсальне" масло 10W ― воно підійде для більшості машин. Якщо зими суворі, то слід заливати масло класу не нижче 5W. Для літньої експлуатації підійде масло класу 10W, якщо не живете в жаркому кліматі.

 

Рекомендації по підбору моторного масла по в'язкості

  • при пробігу автомобіля менше 25% від планового ресурсу (новий двигун) необхідно застосовувати масла класів SAE 5W30 або 10W30 всесезонно;
  • при пробігу автомобіля 25-75% від планового ресурсу (технічно справний двигун) доцільно застосовувати влітку масла класів SAE 10W40, 15W40, взимку 5W30 і 10W30 і всесезонно ― SAE 5W40;
  • при пробігу автомобіля більше 75% від планового ресурсу (старий двигун) слід застосовувати влітку масла класів SAE 15W40 і 20W40, взимку ― SAE 5W40 і SAE 10W40, і всесезонно ― SAE 5W40.

 

Класифікація моторного масла по API

Класифікація масел за умов їх застосування і рівнів експлуатаційних властивостей неодноразово доповнювалася, але принцип поділу масел на дві категорії ― "S" і "З"зберігся. До категорії "S" (Service) відносяться масла для 4-тактних бензинових двигунів, до категорії "С" (Commercial) ― масла, призначені для дизелів і сільськогосподарських машин.

Рівні експлуатаційних властивостей по API в порядку зростання вимог до якості поділяються на категорії "S" на дев'ять класів (SA, SB, SC, SD, SE, SF, SG, SH, SJ, SL, SM і SN), а до категорії "С" на десять класів (CA, CB, CC, CD, CD-II, CE, CF, CF-2, CF-4 і CG-4). Цифри при позначенні класів (CD-II, CF-2, CF-4 і CG-4) дають додаткову інформацію про застосовності даного класу масел в 2-х або 4-тактних дизелях відповідно.

 
 

 

Слід вибирати масло останнього класу по класифікації API. На упаковці повинно бути позначення маркування не нижче класу SM або SN. Саме цей клас масла дає кращі характеристики роботи двигуна і знижують витрату масла на чад.

Для позначення універсальних масел, що застосовуються для змащування бензинових двигунів і дизелів, прийнята подвійне маркування, наприклад SF/CC, SG/CD, SJ/SF-4.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner