ОМИВАЧ СКЛА

Омивач складається з поверхнево-активних речовин (ПАР), розчинників та інших компонентів зразок ароматизаторів. Якщо говорити зрозумілою мовою, то ПАР – це основний активний миючий елемент в милі або будь-якому іншому миючому засобі. Він застосовується в харчовій та косметичній промисловості. Прямої шкоди організму людини він не завдає.
Що стосується розчинників, то тут ситуація дещо інша. Теоретично застосовують метиловий, етиловий і изопропиловые спирти. Етиловий – найбільш нешкідливий. Має алкогольний запах. Якщо говорити про ізопропиловому спирті, то він досить агресивний до пластикових і гумових деталей, пахне – ацетоном, і у великих кількостях краще його не нюхати, так як він токсичний. Метиловий спирт, який ще називають МЕТАНОЛОМ або КАРБІНОЛ є отруйним. Зовсім невелика концентрація його у повітрі викликає отруєння – загальне нездужання і головний біль. А ось по запаху він відрізняється від етилового спирту, який є безпечним. У нашій країні вживати метанол в автомобільної та побутової хімії забороняється. При русі лобове скло нагрівається і від залишків омивача йдуть шкідливі випаровування, це може викликати інтоксикацію. Омивачі з етиловим спиртом не діють на слизову оболонку та очі, не мають неприємного запаху, вони менш шкідливі, проте коштують дорожче.
Побутові засоби для чищення вікон не призначені для автомобіля, тому вони мало чим допоможуть взимку. Коли буде триматися "плюсова" температура, двірники неприємно пищать, працюючи на склі, де було розпорошено засіб для миття скла. При "мінусовій" температурі понад 7 градусів засіб буде утворювати крижану плівку на поверхні скла. До того ж подібні засоби в температуру 25-30 градусів, як і омивачі для "мінус 20" стають желеподібними, ними неможливо очистити вікно. Це може бути небезпечно.