Кошик
155 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

ТОВ "ТЕХНО-СІНТЕЗ ОЙЛ"
+380 (99) 497-61-63
+380 (98) 849-82-65

Гас

Гас

Гас ― горюча суміш рідких вуглеводнів (від C8 до C15) з температурою кипіння в інтервалі 150-250 °C, прозора, безбарвна (або злегка жовтувата), злегка масляниста на дотик, одержувана шляхом прямої перегонки, або ратифікації нафти. Щільність 0,78—0,85 г/см3 (при 20 °C), в'язкість 1,2—4,5 мм2/с (при 20 °C), температура спалаху 28-72 °C, теплота згоряння близько 43 МДж/кг

Гас застосовують як реактивне паливо, горючий компонент рідкого ракетного палива, пальне при випалюванні скляних і фарфорових виробів, для побутових нагрівальних та освітлювальних приладів, в апаратах для різання металів, як розчинник (наприклад для нанесення пестицидів), сировина для нафтопереробної промисловості. Гас може використовуватися як замінник зимового і арктичного дизельного пального для дизельних двигунів. Однак необхідно додати протизношувальні і цетаноповышающие присадки. Цетанове число гасу близько 40, ГОСТ вимагає не менше 45. Для багатопаливних двигунів (на основі дизельного двигуна) можливо короткочасне застосування чистого гасу. Взимку допускається додавання до 20 % гасу в літнє дизельне паливо для зниження температури застигання, при цьому не погіршуються експлуатаційні характеристики. Застосовується також для промивання механізмів, для видалення іржі.

Авіаційний гас, або авіагас, служить у турбогвинтових і турбореактивних двигунів літальних апаратів не тільки паливом, але також холодоагентом і застосовується для змащування деталей паливних систем. Тому він повинен володіти хорошими протизношувальні (характеризують зменшення зношування тертьових поверхонь у присутності палива) і низькотемпературними властивостями, високою термоокислювальною стабільністю і великою питомою теплотою згоряння.

Гас технічний використовують як сировину для піролітичної отримання етилена, пропілену і ароматичних вуглеводнів, у якості палива в основному при випалюванні скляних і фарфорових виробів, як розчинник при промиванні механізмів і деталей. Деароматізірованний шляхом глибокого гідрування гас (містить не більше 7 % ароматичних вуглеводнів) — розчинник у виробництві ПВХ, полімеризацією в розчині. В гас, що використовується в мийних машинах, для попередження накопичення зарядів статичної електрики додають присадки, що містять солі магнію і хрому.

Освітлювальний гас застосовують в гасових або в калильных лампах, а також в якості палива (доерогаз, примус) і розчинника. Якість такого гасу в лампах визначається в основному висотою некоптящего полум'я. Істотний вплив чинить саме якість і склад гасу. Поліпшення якостей гасу може сприяти гідроочищення.

 

Гас ТС-1 Отримують прямою перегонкою сірчистих нафт (цільова фракція 150-350 °C). У разі високого вмісту сірки і меркаптанів проводять гідроочищення або демеркаптизацию, після чого використовують у суміші з прямогонной фракцією. Зміст гідроочищені компонента обмежують концентрацією 70 % для запобігання зниження протизносних властивостей палива. Найбільш поширений вид авіагасу для дозвукових авіації. Використовується як військової, так і цивільної техніки. Так само застосовується для збагачення методом флотації.

Найменування показника

Норма по ГОСТ (ТУ)

Плотность при 20°С, кг/м3, не менее

780

Фракционный состав:

температура начала перегонки, °С

150

10% отгоняется при температуре, °С, не выше

165

50% отгоняется при температуре, °С, не выше

195

90% отгоняется при температуре, °С, не выше

230

98% отгоняется при температуре, °С, не выше

250

Кинематическая вязкость, мм2/с (сСт):

при 20°С, не менее

1,3 (1,3)

при -40°С, не более

8 (8)

Низкая теплота сгорания, кДж/кг, не менее

43120

Высота некоптящего пламени, мм, не менее

25

Кислотность, мг КОН на 100 см3 топлива, не более

0,7

Йодное число, г йода на 100 г топлива, не более

2,5

Температура вспышки, определяемая в закрытом тигле, °С, не ниже

28

Температура начала кристаллизации, °С, не выше

-50

Термоокислительная стабильность в статических условиях при 150°С, концентрация осадка мг на 100 см3 топлива, не более

18

Массовая доля ароматических углеводородов, %, не более

22

Концентрация фактических смол, мг на 100 см3 топлива, не более

3

Массовая доля общей серы, % , не более

0,2

Массовая доля меркаптановой серы, %, не более

0,003

Массовая доля сероводорода

отсутствие

Испытание на медной пластинке при 100°С, 3 ч.

выдерживает

Зольность, %, не более

0,003

Содержание водорастворимых кислот и щелочей

отсутствие

Содержание мыл нафтеновых кислот

отсутствие

Вміст механічних домішок та води

відсутність

Взаємодія з водою, бал, не більше

а) стан поверхні розділу

1

б) стан розділених фаз

1

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner