Кошик
154 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

ТОВ "ТЕХНО-СІНТЕЗ ОЙЛ"
+380 (99) 497-61-63
+380 (98) 849-82-65

Все про "ТОСОЛ"е

Все про "ТОСОЛ"е

"ТОСОЛ" — торгове позначення незамерзаючої рідини, що охолоджує, розробленої в СРСР, хоча в даний час "Тосолом" часто називають будь-яку охолоджуючу рідину. В якості антифризу "Тосол" використовується етиленгліколь. "ТОСОЛ" призначений для охолодження двигунів автомобілів в будь-який час року в рамках температур, зазначених у марках. Числа 40 і 65, стоять в марках Тосола, означають початок температури замерзання марки. Найнижча температура замерзання системи етиленгліколь-вода становить близько -70 °C.

Зовні стандартний ТОСОЛ-40 являє собою рідина блакитного кольору, ТОСОЛ-65 — червоний. Колір необхідний для визначення чіткого рівня ОЖ в розширювальному бачку, щоб не плутати різні марки, а також щоб відрізняти підтікання охолоджуючої рідини від патьоків інших експлуатаційних рідин, зміна кольору охолоджуючої рідини в процесі експлуатації сигналізує про втрати експлуатаційних властивостей ОР і необхідної її заміні. Безбарвна рідина (а без додавання барвника гліколевий антифриз безбарвний) буде працювати не гірше забарвлених ОЖ.

Слово «ТОСОЛ» утворено з абревіатури «ТОС» — «Технологія органічного синтезу», відділу НДІ органічної хімії і технології, де працювали творці, і закінчення-ол», що застосовується для позначення спиртів: этиленгиколь — це двоосновний спирт). Для прикладу: «етанол» — етиловий спирт, «етан-1,2-діол» — етиленгліколь. За іншою версією, «ОЛ» — скорочення Окремої Лабораторії, яка розробила речовина.

 

Основні національні стандарти на охолоджуючі рідини

· ГОСТ 28084-89 (Російська Федерація)

· BS 6580: 1992 (Великобританія)

· SAE J 1034 (США)

· ASTM D 3306 (США)

· ONORM V5123 (Австрія)

· AFNOR NF R15-601 (Франція)

· CUNA NC956 16 (Італія)

· JIS K2234 (Японія)

·          

Антифризами є практично всі водні розчини неорганічних солей (хлористий натрій, калій, кальцій), анілін, спирти, гліцерин, гліколі, целлозольвы, карбитолы та ін.

В даний час застосовуються в основному охолоджуючі рідини на основі етиленгліколю. Етиленгліколь розбавляють водою в наступних пропорціях (етиленгліколь: вода) 1:1, 2:3 або 1:2. Пропиленгликолевые антифризи менш токсичні, але їх виробництво обходиться дорожче, і вони мають меншу температуру кипіння. Всі этиленгликолевые ОЖ за якістю відрізняються один від одного тільки набором (або відсутністю) необхідних присадок і ступенем розведення водою. Охолоджуючі рідини на основі гліколю дуже отруйні при прийомі всередину. Оскільки вони солодкі на смак, найбільш схильні до ризику отруєння діти і домашні улюбленці. Одним з кращих антифризів є 40° етиловий спирт, поширення якого в такій якості не сталося із-за високої вартості і займистості.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner