Кошик
154 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

ТОВ "ТЕХНО-СІНТЕЗ ОЙЛ"
+380 (99) 497-61-63
+380 (98) 849-82-65

Масла для двигунів, що працюють на альтернативних видах палива

Масла для двигунів, що працюють на альтернативних видах палива

Застосування альтернативних видів палива у двигунах внутрішнього згоряння дає можливість значно скоротити викид в атмосферу токсичних речовин та газів, що дають парниковий ефект. Альтернативним називають паливо, замінює бензин і дизельне паливо, одержувані з нафти.

Сьогодні практичне застосування знаходять такі альтернативні види палива:

• стиснутий або скраплений природний газ (метан);

• зріджений нафтовий газ (суміш бутану з пропаном);

• водень;

• спирти (метанол, етанол) та їх суміші з бензином;

• біодизельні види палива (рослинні олії);

• диметиловий ефір.

Якими моторними маслами слід змащувати двигуни, що працюють на альтернативному паливі?

В системі змащування бензинових двигунів, переведених на харчування газом шляхом встановлення газобалонного обладнання на автомобіль, можна використовувати масло, яке застосовували при роботі на бензині. При цьому масло не розріджується паливом. По цій і з інших причин інтервал (пробіг) між зміною масла в даному випадку може бути збільшений в два рази.

Двигуни, сконструйовані та збудовані для роботи на газі і мають підвищений ступінь стиснення, необхідно змащувати спеціальними маслами для газових двигунів, що мають малу сульфатну зольність (бажано не більше 0,8%) і лужне число не менше 6,0 мг КОН/р. Відомі специфікації іноземних автовиробників на моторні масла для газових двигунів їх виробництва: 226 MB:9 (DaimlerChrysler), M327I-1 (MAN) і RGD (Renault).

Аналогічні вимоги і до моторних олив для двигунів, що працюють на водні.

В системі змащування дизельних двигунів, переведених на харчування газом із запалюванням газо-повітряної суміші шляхом впорскування невеликої кількості дизельного палива, можна використовувати звичайне дизельне моторне масло.

Двигуни, що працюють на спирті або на суміші спирту з бензином, змазують моторними маслами для бензинових двигунів.

Дизелі, що працюють на біодизельному паливі (рапсова, соняшникова, пальмова і т. п. масло), слід змащувати дизельними маслами з високими миючими властивостями, так як при згорянні рослинних олій утворюються речовини, що збільшують утворення нагару в зоні поршневих кілець.

Чудовим замінником дизельного палива є диметиловий ефір – він згорає без утворення сажі. Відсутність розрідження моторного масла паливом та його забруднення сажею дає можливість значно збільшити термін зміни масла при роботі на диметиловом ефірі.

Необходимость применения специальных моторных масел при импользовании газа связана с тем, что в данном случае к двигателю предъявляются ряд более жёстких требований, по сравнению с двигателями, работающими на бензине. Учитывая, что бензин впрыскивается в жидком состоянии, сперва в впускной коллектор и испаряясь для прохождения процесса охлаждения, то газ попадает в камеру сгорания в газообразном виде и первоначально спроектированный процесс охлаждения не происходит.

Необходимо учитывать, что в газовом топливе отсутствуют специальные вымывающие вещества (детергенты).

Детергенти додаються в рідке паливо у виробничому циклі, що перешкоджає виникненню різного роду нагару (коксу) на клапані подачі палива в камеру згоряння в бензинових двигунах. Саме цей фактор нагару відштовхує людей від газового палива.

Для вирішення всіх перелічених проблем, німецька компанія Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH створила спеціальне моторне масло для газових двигунів RAVENOL Teilsynthetic ErdGas TEG 10W-40. В даному моторному маслі застосовується спеціально підібраний комплекс присадок, розроблених спеціально для високих температур згоряння.

Масло RAVENOL Teilsynthetic TEG 10W-40 має такі допуски:

ACEA 2004 A3/B4-04 A3/B3-04; API (*gelistet) SM/CF*; BMW Spezialoel; MAN M 3271; MB 226.9; RVI RENAULT RGD; SAE 10W-40; TEDOM Group 1P; VOLVO CNG; VW/AUDI 500 00 / 505 00.

Тому, якщо ви використовуєте газове обладнання, ми рекомендуємо вам змінити звичайне масло на спеціальне моторне масло для двигунів, що працюють на газу.

Джерело: Журнал про спец. техніки та автотранспорту "Основні засоби"

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner